امروز یک شنبه بیست و ششم دی 1400 خورشیدی   |   ورود به سایت
برنامه اجرای شرکت‌کنندگان در چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن اعلام شد که بر اساس آن، این دوره از مسابقات با تلاوت نماینده استان خراسان رضوی در رشته قرائت تحقیق آغاز می‌شود.
شنبه 27 آذر 1400    
بازدید: 391

به گزارش واحدرسانه مرکز امورقرآنی به نقل از  ایکنا، زمان اجرای شرکت‌کنندگان در مرحله نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام شد که بر اساس آن،‌ رقابت‌ها با برگزاری مراسم افتتاحیه در روز دوشنبه ۲۹ آذرماه آغاز می‌شود. این مراسم از ساعت ۱۸ تا ۱۹ در تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در جریان خواهد بود.

بعد از مراسم افتتاحیه نیز مسابقات در بخش آقایان آغاز می‌شود و در اولین شب تا ساعت ۲۳ ادامه خواهد داشت. با توجه به اینکه در بخش آقایان مسابقات به صورت رشته‌ای برگزار نمی‌شود لذا هر شب شاهد اجرای گروهی از شرکت‌کنندگان در تمامی رشته‌ها خواهیم بود. به عنوان مثال در اولین شب مسابقات شش قاری، سه مرتل، سه حافظ ۲۰ جزء، سه حافظ کل و دو گروه تواشیح اجرا خواهند داشت.

بر همین اساس مرحله پایانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با اجرای «حمید حق‌طلب» نماینده استان خراسان رضوی در رشته قرائت تحقیق آغاز می‌شود.

مسابقات بخش آقایان در رشته‌های قرائت تحقیق،‌ قرائت ترتیل، حفظ کل و حفظ ۲۰ جزء و هم‌خوانی و مدیحه‌سرایی هر شب از ساعت ۱۸ تا ۲۳ برگزار می‌شود و این رشته‌ها با پخش زنده رادیو ـ تلویزیونی و پخش زنده از لایو اینستاگرام ایکنا iqna_video همراه خواهند بود. اما رقابت‌های رشته دعاخوانی پنجشنبه دوم دی‌ماه و رشته اذان نیز جمعه سوم دی‌ماه از ساعت ۱۴ آغاز می‌شود.

رقابت‌های بانوان

در بخش بانوان نیز مسابقات از سه‌شنبه ۳۰ آذرماه آغاز می‌شود، در این بخش با توجه به اینکه پخش رسانه‌ای وجود ندارد و صرفاً از محل مسابقات گزارش‌های تولیدی ضبط خواهد شد، مسابقات به صورت رشته‌ای برگزار می‌شود و در هر روز از رقابت‌ها شرکت‌کنندگان یک رشته، حضور دارند.

بر همین اساس در روز اول(سه شنبه ۳۰ آذرماه) شاهد رقابت شرکت‌کنندگان رشته ترتیل و دعاخوانی خواهیم بود. در روز دوم شرکت‌کنندگان رشته حفظ ۲۰ جزء،‌ در روز سوم رشته حفظ کل و روز چهارم هم مسابقات در رشته قرائت تحقیق برگزار می‌شود. این مسابقات از ساعت ۸:۳۰ تا زمان اذان ظهر در جریان خواهد بود.

رشته حفظ استقامتی

همچنین اجرای استقامتی شرکت‌کنندگان در رشته‌های حفظ کل و حفظ جزء ۲۰ آقایان و همچنین حفظ کل بانوان از سه‌شنبه ۳۰ آذرماه در دو نوبت صبح و بعدازظهر در سازمان دارالقرآن‌ الکریم آغاز می‌شود.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
نتایج چهل و چهارمین مسابقات سراسری قرآن اعلام شد + اسامی
نفرات برتر رشته‌های مختلف چهل و چهارمین مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه در دو بخش بانوان و آقایان اعلام شد.
1400/10/3    
برندگان مسابقه پیامکی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری
مسابقه پیامکی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به صورت روزانه برگزار گردید. در ادامه اسامی برندگان روزانه مسابقه پیامکی...
1400/10/3    
گزارش تصویری افتتاحیه چهل‌وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم
افتتاحیه چهل‌وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ( آقایان)درمحل تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.
1400/9/30    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع