امروز شنبه بیست و نهم تیر 1398 خورشیدی   |   ورود به سایت
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: هم‌افزایی و هماهنگی میان همه دستگاه‌ها سبب افزایش کمی و کیفی آزمون سراسری حفظ قرآن کریم خواهد شد.
چهارشنبه 19 دی 1397    
بازدید: 156
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام عباس اسکندری در هشتمین نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی استان قم که با حضور تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(ع)، استاندار قم و مدیران استانی برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری آزمون سراسری حفظ قرآن کریم اقدامی ارزشمند در راستای ترویج فرهنگ قرآنی است.

وی افزود: استعدادهای خوبی در قالب این آزمون شناسایی و به جامعه قرآنی کشور معرفی شده‌اند و این از جمله برکات چنین اقدامی در سطح ملی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به ضرورت توجه به رشد کیفی آزمون سراسری قرآن کریم، خاطرنشان کرد: در عین حال توسعه کمی و افزایش تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون نیز اهمیت دارد و برنامه‌هایی برای این منظور در دست اقدام است.

وی ادامه داد: رشد فرهنگ قرآنی در میان اقشار مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بخش مهمی از برنامه‌های سازمان اوقاف و ادارات کل آن در استان‌ها معطوف به همین مسئله است.

حجت‌الاسلام اسکندری با بیان اینکه آموزش ‌و پرورش نقش مهمی در این عرصه بر عهده دارد، بیان داشت: می‌توان با هم‌افزایی و هماهنگی میان دستگاه‌ها، موجب افزایش کمی شرکت‌کنندگان در آزمون سراسری قرآن کریم شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم عنوان کرد: اطلاع‌رسانی در مورد آزمون سراسری حفظ قرآن کریم و ترویج برای شرکت در آن در بین اقشار مختلف، یکی از اقداماتی است که همه دستگاه‌ها و ادارات می‌توانند در آن سهیم باشند.

وی گفت: تشویق کارکنان و خانواده‌های آنها برای شرکت در آزمون سراسری حفظ قرآن کریم، یکی دیگر از کارهایی است که به منظور افزایش کمی و کیفی این برنامه جامع قرآنی می‌توان انجام داد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
آغاز به کار ستاد اربعین حسینی در اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران
با وجود فاصله چند ماه تا فرا رسیدن ایام سوگواری سیدالشهدا(علیه السلام)، از هم اکنون برای برپایی هرچه باشکوه تر راهپیمایی اربعین، ستاد...
1398/4/29    
رقابت بخش خواهران چهل و دومین دوره مسابقات قرآن خراسان رضوی
مسابقات استانی قرآن کریم در بخش خواهران با حضور ۱۷۱ نفر در محل حسینیه عبدالله بن حسن واقع در خیابان امام رضا(ع) مشهد مقدس آغاز شد.
1398/4/29    
تقدیر شورای شهر رشت از برگزاری موفق مسابقات استانی قرآن کریم
رئیس و اعضای شورای شهر رشت از برگزاری مسابقات استانی قرآن کریم گیلان از مدیرکل و همکارن اوقاف استان تقدیر کردند.
1398/4/28    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع