امروز شنبه بیست و نهم تیر 1398 خورشیدی   |   ورود به سایت
رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه قزوین از ثبت‌نام ۴ هزار ۶۲ نفر در طرح تربیت حافظان قرآن کریم استان قزوین خبر داد.
دوشنبه 17 دی 1397    
بازدید: 183
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، علی عظیمی، رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در خصوص سهمیه طرح تربیت حافظان قرآن کریم استان قزوین اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح 4 هزار و ۶۲ نفر در قزوین ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: برای اجرای این طرح ۳۲ کلاس و دوره آموزشی در استان برگزار و در حال حاضر نیز در دست اجرا است.

عظیمی بیان کرد: خوشبختانه پتانسیل و ظرفیت خوبی در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه استان جهت فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی وجود دارد که در صورت اجرای سازنده و مثبت این فعالیت‌ها امیدواریم بتوانیم علاوه بر گسترش فرهنگ قرآن‌خوانی در بین جوانان ارتباط بیشتر این قشر به امامزاده‌ها را نیز فراهم کنیم.

وی ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان یکی از متولیان اصلی امور قرآنی در کشور با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه اقدام به برگزاری این دوره‌های آموزشی می‌کند.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: این طرح در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم و استفاده بهینه از فضاهای موجود در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه کشور و تبدیل آنها به قطب فرهنگی اجرا می‌شود.

عظیمی ترویج و نهادینه‌شدن فرهنگ قرآنی در بین اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: همنشینی با قرآن زمینه‌های گسترش و افزایش معرفت و بصیرت دینی افراد را فراهم می‌کند.

وی بیان داشت: مهمترین نقشی که قرآن توانسته با آن عظمتش در زندگی ما داشته باشد ایجاد صبر در برابر سختی‌ها و مشکلاتی است که روزمره با آن مواجه می‌شویم و چه بسیار موانعی که با حضور قرآن از سر راه برداشته شده‌اند.

به گفته وی هر چند که در زمینه فعالیت‌های قرآنی رو به جلو حرکت می‌کنیم اما با توجه به حقیقت قرآن، با وضعیت مطلوب فاصله داریم.

این مقام مسئول تصریح کرد: رسیدن به یک وضعیت مطلوب در حوزه فعالیت‌های قرآنی مستلزم یک برنامه‌ریزی شفاف در خصوص فعالیت‌های قرآنی است چرا که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری جامعه قرآنی است و همین امر می‌تواند به عنوان هدف جامعه قرآنی در برنامه‌ریزی‌ها در نظر گرفته شود.

وی در پایان افزود: سهمیه استان قزوین تربیت ۶۶۰۰ حافظ قرآن است که تاکنون ۴۰۶۲ نفر ثبت‌نام نمودند که ۶۲ درصد سهمیه ما محقق شده است که سهم شهرستان البرز ۷۵۱ نفر، بوئین زهرا ۳۰۰ نفر، تاکستان ۴۰۳ نفر و قزوین ۲۶۰۸ نفر است که به تربیت ۵۰ ، ۲۴ ، ۳۲ و ۱۰۰ درصد سهمیه سالانه هر شهرستان محقق شده است.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
رقابت بخش خواهران چهل و دومین دوره مسابقات قرآن خراسان رضوی
مسابقات استانی قرآن کریم در بخش خواهران با حضور ۱۷۱ نفر در محل حسینیه عبدالله بن حسن واقع در خیابان امام رضا(ع) مشهد مقدس آغاز شد.
1398/4/29    
تقدیر شورای شهر رشت از برگزاری موفق مسابقات استانی قرآن کریم
رئیس و اعضای شورای شهر رشت از برگزاری مسابقات استانی قرآن کریم گیلان از مدیرکل و همکارن اوقاف استان تقدیر کردند.
1398/4/28    
رقابت ۵۲۰ متسابق بوشهری در مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن
حجت الاسلام اسماعیل پور: به حول قوه الهی ، مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم۲۷ تیر ماه راس ساعت ۸ صبح با حضور...
1398/4/28    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع