امروز شنبه بیست و نهم دی 1397 خورشیدی   |   ورود به سایت
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: در راستای اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم امسال ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر در استان حافظ قرآن می‌شوند.
شنبه 12 آبان 1397    
بازدید: 106
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام مصطفی نوروزی اظهار داشت: طرح تربیت حافظان قرآن کریم از سال ۹۰ در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ تا ۱۵ میلیون حافظ قرآن در استان‌های مختلف از جمله کردستان به مرحله اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه سهمیه امسال استان در این طرح تربیت ۱۳ هزار و ۴۰۰ حافظ است، افزود: در نیمه نخست امسال در مجموع چهار هزار و ۱۷۶ نفر در کلاس‌های قرآنی که در قالب این طرح برگزار شد، شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان تأکید کرد: در این مدت بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان مربوط به شهرستان‌های سنندج و بیجار با یک هزار و ۶۰۸ نفر و یک هزار و ۴۵۶ نفر بوده است.

وی یادآور شد: شرکت‌کنندگان در طرح تربیت حافظان قرآن کریم در کلاس‌های مختلف حفظ شامل حفظ موضوعی، حفظ جزء ۳۰ و حفظ سور منتخب شرکت می‌کنند.

حجت الاسلام نوروزی با بیان اینکه در سال‌های گذشته کردستان در زمینه تربیت حافظان جزء استان‌های برتر بوده است، اضافه کرد: از سال ۹۰ تاکنون ۴۰ هزار نفر حافظ قرآن کریم در استان تربیت شده و سال گذشته ۶ هزار و ۴۹۷ نفر از آنان در آزمون سراسری حفظ مفاهیم شرکت کردند.

وی افزود: طرح تربیت حافظان قرآن کریم امسال به صورت مشارکتی و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش اجرایی می‌شود.

گفتنی است، طرح تربیت حافظان قرآن کریم براساس مطالبات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ هزار حافظ قرآن کریم از اوایل تیرماه سال ۹۱ برای ترویج فرهنگ حفظ قرآن در بین جوانان و نوجوانان کشور آغاز شد.

۲ هزار و ۵۰ مسجد و ۷۰ مکان مذهبی اعم از آرامگاه، مقبره و امامزاده و مکان استقرار چهار قرآن تاریخی در استان کردستان وجود دارد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
برگزاری سومین نشست بررسی و تکمیل پیش‌نویس طرح بشارت 1453
سومین نشست بررسی و تکمیل پیش‌نویس طرح ملی حفظ قرآن بشارت 1453 در ستاد مرکزی حفظ و قرائت قرآن کریم برگزار شد.
1397/10/29    
نشست هم‌اندیشی آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در مازندران برگزار شد+ شرح وظایف و تصاویر
نشست هم‌اندیشی مدیران و کارشناسان قرآنی ادارات اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران حول محور برگزاری...
1397/10/29    
برگزاری جلسه توجیهی آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در اردبیل+ تصاویر
جلسه توجیهی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با حضور مربیان مؤسسات قرآنی در استان اردبیل برگزار شد.
1397/10/29    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع