کد خبر : 17931

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 3 بهمن 1398
سایت رسمی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران
• جوابیه ستاد عالی مسابقات قرآنی کشور در پی انتشار یادداشتی از سوی یکی از فعالان قرآنی کشور
در پی انتشار یادداشتی از سوی آقای مرتضی نجفی‌قدسی از فعالان قرآنی کشور و مدیر سابق دارالقرآن علامه طباطبایی(رحمه الله علیه) در برخی خبرگزاری‌ها، مبنی بر نقد عملکرد مدیرعامل محترم موسسه قرآنی دارالقرآن امام علی(علیه‌السلام) و بویژه در اجرای مسابقات قرآنی...

به گزارش واحد رسانه مرکز امور قرآنی، در پی انتشار یادداشتی از سوی آقای مرتضی نجفی‌قدسی از فعالان قرآنی کشور و مدیر سابق دارالقرآن علامه طباطبایی(رحمه الله علیه) در برخی خبرگزاری‌ها، مبنی بر نقد عملکرد مدیرعامل محترم موسسه قرآنی دارالقرآن امام علی(علیه‌السلام) و بویژه در اجرای مسابقات قرآنی که هر سال توسط این موسسه برگزار می‌گردد و طرح تعلل مسئولان ستاد عالی مسابقات قرآنی کشور در برخورد با این مسابقات، مواردی به شرح ذیل جهت تنویر افکار عمومی جامعه بویژه قرآنیان عزیز اعلام می‌گردد:

1- وظیفه ستادعالی مسابقات قرآنی کشور، هدایت، نظارت و ارزشیابی مستمر از مسابقات قرآنی می‌باشد.روشن است که وظیفه بررسی صلاحیت افراد برای اخذ مجوز موسسه قرآنی و انجام فعالیت های قرآنی برعهده دستگاه‌های دیگر بوده و این ستاد وظیفه‌ای در این خصوص ندارد.
2- ستاد عالی مسابقات براساس وظایف قانونی خود طی دو سال گذشته ناظرانی را جهت نظارت و ارزیابی مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) در دو بخش برادران و خواهران اعزام نموده که ناظران محترم به نحو شایسته به وظایف نظارتی خود عمل کرده و ضمن تایید کیفیت و روند برگزاری مسابقات، تذکرات لازم در خصوص رفع برخی اشکالات و در نتیجه ارتقاء کیفی هر چه بیشتر این مسابقات را به مدیران مربوطه ابلاغ نموده‌اند‌ که سوابق آن در دبیرخانه ستاد موجود می‌باشد.
3- سزاوار است تمامی آحاد جامعه قرآنی از حضور موثر خیرین محترمی که حامی فعالیت‌های قرآنی هستند، حمایت نموده و از طرح مطالبی که خدای ناکرده آبروی این افراد را به خطر انداخته و باعث دلسردی ایشان گردد، پرهیز نمایند. زیرا مدیرعامل محترم دارالقرآن امام علی(ع)، سالهاست بانی و تامین‌کننده منابع مالی این مسابقات بوده که برخی از ویژگی‌های این مسابقات در کشور کم‌نظیر می‌باشد.
4- قاطبه مردم و اهالی قرآن به خوبی می‌دانند که در اینگونه امور، بحکم قانون لازم است مراتب را منضم به ادله و مستندات مثبته به مراجع صالح قضایی ارائه و تقاضای رسیدگی نمایند تا حکم عادلانه از سوی محاکم دادگستری صادر شود.

در پایان با تأکید بر این مطلب که در صورت تماس دوستان عزیز با این ستاد، توضیحات لازم در هر زمینه قابل ارائه خواهد بود؛ سزاوار است این کلام حکیمانه خداوند بزرگ همواره مطمح نظر باشد که: « وَإِذَا حَكَمْتُم بَيْنَ النَّاسِ أَن تَحْكُمُوا بِالْعَدْلِ» (سوره نساء آیه 58)

دبیرخانه ستاد عالی مسابقات قرآنی کشور