کد خبر : 17207

تاریخ درج خبر : جمعه 3 خرداد 1398
سایت رسمی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران
• اجرای طرح ضیافت الهی با محوریت ترویج سبک زندگی اسلامی در هرمزگان
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان هرمزگان گفت: برنامه های ماه رمضان در قالب طرح ضیافت الهی در ۳۰ بقعه و امامزاده استان در حال اجراست که تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، آشنایی خانواده ها با سبک زندگی اسلامی و... از اهداف این طرح است.
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف وامور خیریه، حجت الاسلام گرایلی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان اظهار کرد: شب قدر، شب شکرگزاری و تشکر از خداوند است چرا که مهم ترین نعمت خداوند بر بشر، یعنی قرآن نازل شده است.

وی پیرامون فضیلت شب قدر گفت: به فرموده امام صادق(علیه السلام) شب قدر قلب رمضان به شمار می‌آید و خداوند شب قدر را که در قرآن کریم شبی پربرکت دانسته و ارزش آن را برتر از هزار ماه بیان کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان تصریح کرد: حقیقت شب قدر نه فقط بیدار ماندن تا سحر است بلکه در واقع بیدار شدن آدمی و بیرون آمدن از پیله‌ای که از وسوسه‌های دنیویی به دور خود پیچیده است.

وی ادامه داد: به مناسبت شب های قدر برنامه هایی در امامزادگان و بقاع متبرکه در سطح استان برگزار خواهد شد که قرائت دعای افتتاح و جوشن کبیر، نماز قضا، سخنرانی، عزاداری و قرآن به سر گذاشتن از مهمترین برنامه های شب های قدر در آستان امامزادگان است.

وی گفت: محافل انس با قرآن و جلسات معارفی قرآن در طول ماه رمضان در حال برگزاریست که این شب ها به صورت ویژه به آن پرداخته می شود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان هرمزگان یادآور شد: برنامه های ماه رمضان در قالب طرح ضیافت الهی در در ۳۰ بقعه و امامزاده استان در حال اجراست که تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، آشنایی خانواده ها با سبک زندگی اسلامی، اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش و... از اهداف این طرح است.

حجت الاسلام گرایلی افزود: مراسم به صورت ویژه در شهرستان بندرعباس در امامزاده سید مظفر، شاه محمد تقی، سید کامل،سید احمد چاهستان،مسجد صاحب الزمان پشت شهر ؛ شهرستان رودان در سید سلطان محمد،سید محمود سکل ،شاه قطب الدین حیدر،سید امیر برنطین ؛ شهرستان میناب در آستانه حضرت ابوالفضل(ع) احمدآباد و شهمرادی؛ شهرستان قشم در سید مظفر، شهرستانحاجی آباد در سید محمد و امیرنظام الدین برگزار می شود.

وی اضافه کرد: مراسم شبهای قدر در امامزاده سید مظفر(ع) به صورت زنده از سیمای مرکز خلیج فارس پخش خواهد شد.