کد خبر : 17205

تاریخ درج خبر : جمعه 3 خرداد 1398
سایت رسمی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران
• اجرای ویژه برنامه شب‌های قدر در بقاع متبرکه استان آذربایجان غربی
برای شب‌های قدر در بقاع متبرکه استان آذربایجان غربی برنامه‌های متخلفی در نظر گرفته شده است که مهمترین آنها برپایی سفره افطاری ساده، سخنرانی و مراسم احیاء شب قدر می باشد.
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، برای شب‌های قدر در بقاع متبرکه برنامه‌های متخلفی در نظر گرفته شده است که پهن سفره‌های افطاری برای نیازمندان در قالب برنامه نان شب، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عسگر دیرباز ، نماینده خبرگان رهبری در امامزاده غریب حسن (علیه السلام) ارومیه، حضور مبلغین و مفسرین قرآن در اما مز اده‌ها و بقاع متبرکه و مراسم احیاء شب‌های قدر در بقاع متبرکه استان از جمله برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی است .
همچنین به مناسبت ماه رمضان، دو نفر از اساتید تفسیر حوزه علمیه قم ، حجج الاسلام علی اعلایی در ارومیه و مصیبی در شهرستان خوی ضمن حضور در مساجد و بقاع متبرکه در مدارس علمیه، زندان‌ها و ندامتگاه‌ها ، مراسم‌های جمع‌خوانی قر آ ن کریم برگزار کرده و ب ه سخنران ی می پردازند.

لازم بذکر است که، تعداد مبلغین اعزامی از قم برای حضور در طرح ضیافت الهی در استان ، تعداد ۱۶ نفر می باشد که در ارومیه، خوی، میاندوآب و سلماس حضور یافت ه اند . امسال دو مفسّر قرآن نیز از قم به استان اعزام شد ه اند که مفسران اعزامی نیز در ارومیه و خوی حضور دار ند .
برپایی نمازهای جماعت، حضور در خیمه‌های معرفت، پرسش و پاسخ، مشاوره، پاسخ به شبهات و احکام از جمله اقدامات مبلغین در ط رح ضیافت الهی است .